Zaměřeno na peeling!

Pokud chceme, aby naše pleť vypadala zdravě, svěže a pěstěně, musíme jí věnovat kvalitní a pravidelnou péči. A jedním z důležitých kroků takové péče je právě peeling. O co vlastně jde? Jak často ho provádět a jaké používat přípravky? Všechno víme! Dnes jsme se totiž zaměřili na domácí peeling!

Zašedlý odstín pleti, drobné a suché šupinky, ucpané póry, černé tečky – takhle se projeví vaše pleť, pokud ji nedovolíte dýchat. Na jejím povrchu totiž vzniká zrohovatělá vrstva, tvořená odumřelými buňkami, které brání pleti dýchat a zároveň přijímat výživné látky. Tady musí zakročit peeling!

Zbaví vás suchých šupinek a zlepší kvalitu pleti!

Jak již bylo výše zmíněno, peeling Vás zbaví odumřelých buněk. Zároveň však taky pleť lehce obrousí. Svým způsobem ji podráždí a také naruší její pH, tím pádem se začne pleť okamžitě regenerovat a vy docílíte rychlejší a lepšího efektu. Veškeré hydratační i výživné přípravky tak do vaší pleti proniknou až dvakrát lépe než obvykle.

Jak často peeling používat?

Po peelingu nechte pleť odpočívat a dopřejte ji hydrataci a výživu!

Po peelingu nechte pleť odpočívat a dopřejte ji hydrataci a výživu!

Doporučujeme používat peeling 1x do týdne pro mastnou pleť, suché pleti postačí 1x za dva týdny. Každá žena by se však měla řídit dle svých vlastních potřeb, takže pokud cítíte, že vaše pleť vyžaduje peeling častěji, dopřejte jí ho.

Po aplikaci peelingu naneste výživné a hydratační látky a dbejte na to, aby pokožka měla dostatečný čas se regenerovat. Nechte pleť odpočívat a nenanášejte make-up, proto doporučujeme provádět peeling před spaním.  Pokožka tak získá čas na svoji přirozenou obnovu.

Druhy peelingů

I peeling má však několik podob, pro pořádek si je tedy musíme zmínit všechny.

Mechanický peeling

Přípravky, které obsahují abrazivní částečky, jenž pleť zbaví odumřelých buněk a lehce obrousí její povrch. Peeling aplikujeme na vlhkou pleť, kterou krouživými pohyby masírujeme. Takovéto peelingy můžeme koupit v kterékoliv drogerii i na internetu. V případě, že potřebujeme akutní výpomoc, můžeme si mechanický peeling vyrobit doma. Například z medu a skořice, olivového oleje a kávy, jogurtu a nadrcených ovesných vloček – možností je opravdu mnoho.

Tip redakce:                                                                                                                                                                   Bioderma Sébium, čistící peeling pro mastnou a smíšenou pleť, cena 277 Kč (100 ml)                                                   La Roche – Posay Physiologique, fyziologický ultra-jemný peeling pro citlivou pleť, cena 329 Kč (50 ml)

Chemický peeling

Tento druh peelingu doma nezkoušejte a raději se svěřte do péče odborníků, kteří ví jak na to. Domácí aplikace by opravdu nemusela dopadnout dobře.

Chemický peeling působí do nejhlubších vrstev naší pokožky a hodí se skvěle pro normální až mastnou pleť. Suché pleti se příliš nedoporučuje. Provádí se pomocí koncentrace a kombinace kyselin, nejčastěji kyseliny glykolové. Samotná aplikace vyžaduje pečlivou přípravu, přímo v salónu absolvujete hloubkové čištění a až poté je Vám chemický peeling aplikován. Podle potřeby jej máte na tváři 2 až 10 minut. Po skončení procedury je pleť zarudlá a podrážděná, může se objevit i zhoršení – známka toho, pleť vyplavila všechny škodlivé látky a nečistoty.

Ultrazvukový peeling

Velmi jemná technika, která se na rozdíl od chemického peelingu hodí i pro suchou pleť. Vaše kosmetička vám odlíčí obličej, provede jemný mechanický peeling a poté nanese speciální tekutinu, kterou masíruje frekvenčním ultrazvukovým přístrojem. Po aplikaci Vám nanese výživnou masku či sérum, pleť je totiž připravena vstřebávat.

Mikrodermabraze

Na rozdíl od chemického peelingu, nepůsobí tolik do hloubky, zaměřuje se spíše na povrch. Je ho výhodou je však cílenější použití a možnost kombinace s jinými procedurami. Mikrodermabraze dokáže například zneviditelnit hluboké vrásky, musí se však kombinovat s liftingovým ošetřením.

Vraťme se ale k samotnému peelingu. Ten probíhá za pomocí speciálních hlavic s různě drsným povrchem a pak se prostě brousí. Zní to možná trochu drsně, ale má to skvělé účinky. Pleť však po zákroku může být zarudlá a podrážděná, toho se nelekejte! Je to přirozený proces a proto mu napomáhejte, používejte silné hydratační a výživné přípravky.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *